Regularne serwisowanie klimatyzacji nie tylko umożliwia usunięcie szkodliwych dla zdrowia bakterii i drobnoustrojów, ale także zapewnia skuteczne działanie klimatyzatorów. Według unijnych dyrektyw, należy czyścić klimatyzatory przynajmniej dwa razy w roku. Do czyszczenia należy używać wyłącznie środków chemicznych z atestem PZH.

 

Rekuperacja to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych systemów wentylacji. Dzięki wykorzystaniu ciepła z wywiewanego powietrza, jej zastosowanie pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą mieć świeże powietrze bez konieczności ciągłego otwierania okien.

 

Coraz częściej zastanawiamy się nad sposobami zmniejszenia kosztów ogrzewania. Jednym z nich jest instalacja pompy ciepła. Dobrze zamontowany system z pompą ciepła to gwarancja dostarczania taniego ciepła przez wiele lat. Radzimy, jak uniknąć błędów podczas montażu systemu ogrzewania z pompą ciepła.

 

klimatyzator

Klimatyzacja w miejscu pracy to w tym momencie standard w większości firm, biur i punktów usługowych, niezależnie od ich rozmiaru czy profilu działalności. Dzięki obniżeniu temperatury pracodawca stwarza komfortowe warunki, dzięki czemu pracownicy są bardziej wydajni i lepiej oceniają swoje miejsce pracy. Za optymalne warunki, jakie powinny zostać zapewnione pracownikom biurowym uważa się temperaturę 24 stopni latem oraz ok. 22 stopni w okresie zimowym. Wilgotność powietrza powinna utrzymywać się w przedziale 40-60%. Montaż klimatyzacji nie tylko je zapewnia, ale także pozwala na bieżąco korygować w zależności od potrzeb.

Pompa ciepła w pomieszczeniu

Budując dom chcemy czuć się w dobrze. W okresie wiosennym i letnim oczekujemy przewiewu i chłodu (np. decydując się na montaż klimatyzacji) , miesiące zimowe natomiast chętnie spędzamy w ciepłej, przytulnej atmosferze. Jednak każdy z nas zwraca również uwagę na koszt rozwiązań, mających nam ten komfort zapewnić. Jednym z nich jest zastosowanie pomp ciepła, które w porównaniu do systemów grzewczych opartych na paliwach, pozwalają nam znacznie oszczędzić.

wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna

W dzisiejszym budownictwie ogromny nacisk kładzie się nie tylko na wysoką jakość materiałów budowlanych, ale również szczelną stolarkę okienną oraz wszelkie inne rozwiązania, które pomogą w odpowiedniej izolacji budynku przed utratą ciepła oraz zapewnią komfortowe warunki życia. Chcemy, aby nasz wymarzony dom, czy biuro były jednocześnie ciepłe i przewiewne. Dlatego tak ważny stał się dobór odpowiednich systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, a coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest rekuperacja czyli wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna. Na czym ona polega?