Mitsubishi Heavy, Pompy ciepła, Zasięg działania

Pompy ciepła Mokotów montaż instalacja serwis

Pompa cieplna należy do jednego z tańszych rozwiązań jeśli chodzi o ogrzewanie. Dziś nie musimy już wymieniać starego źródła ciepła na paliwo stałe. Znacznie lepszą inwestycją i przede wszystkim bardziej ekologiczną, jest właśnie pompa ciepła. Mokotów to jedno z miast, gdzie mieszkańcy mogą skorzystać z takiego typu technologii. Warto zatem dowiedzieć się nieco więcej w tym temacie, by móc potem rozważyć ewentualne zmiany, dzięki którym możliwe będzie dokonanie lepszego wyboru. O wszystkim będzie wspomniane nieco więcej, w dalszej części artykułu – zapraszamy!

powietrzne pompy ciepła Mokotów

Spośród rodzajów dostępnych urządzeń grzewczych, warto zastanowić się nad powietrzną pompą ciepła. Jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie, ponieważ wykorzystuje naturalne źródła energii, które są nieograniczone. Pompa ta działa w taki sposób, że przekształca powietrze w ciepło, którym można ogrzać cały dom łącznie z wodą. Rozwiązanie to należy do jednego z najtańszych i jest doskonałym zamiennikiem innych metod ogrzewania, do jakich należą np. kocioł węglowy lub gazowy. Oprócz tego, dodatkową zaletą pompy ciepła jest to, iż pozwala ona pozyskać w bardzo tani sposób ciepłą wodę użytkową. Urządzenie może również posłużyć w lato, jako klimatyzator i schłodzić cały dom.

montaż pomp ciepła Mokotów

Jeśli natomiast chodzi o montaż pomp ciepła, mieszkańcy Mokotowa również mogą skorzystać z tego typu usług. Na samym początku, bardzo istotną kwestią jest przeanalizowanie warunków termicznych wybranego budynku. W ten sposób rzucone zostanie światło na możliwości montażowe. Wszystko to będzie miało także wpływ na dobór urządzenia wraz z komponentami. Jak wiadomo, takie usługi mają też swoją cenę, dlatego aby móc ustalić szacunkową kwotę, należy spotkać się z monterem na miejscu planowanej inwestycji.

serwis pomp powietrznych Mokotów

Aby pompa ciepła mogła prawidłowo działać, konieczna jest okresowa kontrola i serwisowanie. Wbrew pozorom nie jest to kosztowna i trudna w wykonaniu usługa. W przypadku pomp powietrznych, do czynności serwisowych należy przede wszystkim czyszczenie jednostki zewnętrznej. Ważny jest również przegląd kontrolny czyli sprawdzenie:

– ilości zanieczyszczeń lamel parownika
– tego, czy działa wentylator
– czy naczynie przeponowe i zawór działają poprawnie
– prawidłowości ciśnienia znajdującego się w układzie górnego źródła
– czy układ pracy działa poprawnie (informacje te są widoczne w automatyce urządzenia)

Co więcej, należy także wspomnieć o koniecznej, corocznej kontroli szczelności. Przeprowadza się ją przy użyciu elektronicznego detektora nieszczelności i poprzez sprawdzenie parametrów, jakie ma układ chłodniczy.

instalacja pompy powietrznej Mokotów

Sam czas, jaki trzeba poświęcić na montaż pompy powietrznej zależy od tego, jak bardzo skomplikowana jest instalacja. Prace tego typu zwykle trwają od 1 do 3 dni. Należy też wziąć poprawkę na to, ile będzie trwać wyregulowanie oraz zaprogramowanie automatyki w urządzeniu. Jest to ważne, ponieważ daje gwarancje na bezawaryjność, ekonomiczność, komfortowe użytkowanie i bezpieczeństwo.

Pompy ciepła mitsubishi HEAVY Mokotów

Dzisiejszy rynek, jeśli chodzi o pompy ciepła jest dość mocno zróżnicowany. Można znaleźć wiele solidnych marek, które dają gwarancję wysokiej jakości. Jedną z nich jest z pewnością Mitshubishi Heavy. Model ten uchodzi za nowoczesny i wyposażono go w skompletowany system ogrzewania. Ma kompaktową budowę, optymalizuje roczne koszty eksploatacji, jest cichy i bardzo prosty w obsłudze.
Jednak w celu pozyskania szerszych informacji, zachęcamy do zerknięcia w naszą ofertę pomp ciepła.