Wentylacja mechaniczna, Zasięg działania

Wentylacja rekuperacja Mokotów montaż serwis

W ostatnim czasie bardzo modna stała się rekuperacja powietrza. Jest to nowy sposób na odzyskiwanie ciepła, które pochodzi z ogrzewanego powietrza. Coraz mniej korzysta się już z wentylacji grawitacyjnej, gdyż niesie ona za sobą wiele wad. Jedną z nich i dość mocno odczuwalną jest wychładzanie pomieszczeń. A co za tym idzie? Przychodzą znacznie większe rachunki za ogrzewanie, zwłaszcza w okresie zimowym. Aby uniknąć tego typu problemów, warto jest sięgnąć po całkiem nowe rozwiązania. Mokotów to jedno z miast, w którym mieszkańcy mogą wejść w posiadanie rekuperacji powietrza. Jednak aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działa rekuperator, zapraszamy do dalszej części artykułu.

Montaż wentylacji mechanicznej Mokotów

Nie ma nic trudnego w zrozumieniu, w jaki sposób działa wentylacja mechaniczna. System ten działa dzięki 4 wbudowanym króćcom, których zadaniem jest łączenie kanałów wentylacji. Dzięki temu uzyskać można płynny przepływ powietrza, co znacznie poprawia wydajność instalacji. Urządzenie składa się z:

1. czerpni
2. wyrzutni
3. nawiewu do pomieszczeń
4. wyciągu z pomieszczeń

Elementy te, są czterema głównymi kanałami, które mają rozgałęzienia na mniejsze, jak np. kanał wywiewny lub nawiewny. W rekuperacji są to dwa strumienie powietrza. Nawiewny przedostaje się przez kanał 1 i 3 natomiast wywiewny przez 2 i 4. Czerpnia jest kanałem odpowiedzialnym za zasysanie świeżego powietrza z zewnątrz, które następnie jest kierowane do wymiennika ciepła zlokalizowanego w rekuperatorze. Kanał 4 – czyli wyciąg z pomieszczeń, ma za zadanie wyrzucić na zewnątrz nieświeże powietrze, które znajduje się w budynku i ono również musi przejść przez wymiennik ciepła. Dzięki temu przejęta zostaje częściowo energia cieplna z powietrza, które zostało ogrzane. Jeśli natomiast chodzi o świeże powietrze z zewnątrz, przedostające się przez kanał 1 (czerpni) i wymiennik ciepła, zostaje tam ogrzane, po czym napływa do kanału 3 (nawiewu do pomieszczeń) a następnie dostaje się do rekuperatora. W tym samym czasie kanał 2 (wyrzutnia) pozbywa się zużytego powietrza i wyprowadza je na zewnątrz budynku.
Dzięki tak działającemu systemowi, pomieszczenie przez cały czas jest wypełnione świeżym powietrzem.

montaż rekuperacji Mokotów

Wiele osób w Mokotowie i nie tylko decyduje się na montaż rekuperacji, zamiast tradycyjnej wentylacji. Opcja ta jest bardzo dobra, ponieważ niesie za sobą wiele korzyści i zalet, o których również warto wspomnieć a należą do nich między innymi:

– szybkoschnące podłogi po umyciu
– szybkie usuwanie wilgoci i nieprzyjemnych zapachów
– zmniejszona ilość kurzu w pomieszczeniach
– możliwość kontrolowania ilości powietrza nawiewnego i wywiewnego
– brak konieczności otwierania okien, co przekłada się na brak hałasów docierających z zewnątrz
– rekuperator jest kompatybilny z klimatyzacją

serwis wentylacji Mokotów

Wentylacja mechaniczna, jak każdy inny system, w razie jakichś komplikacji może być serwisowana. Składa się na to wiele czynności, których zadaniem jest przedłużenie jej żywotności. W ten sposób możemy cieszyć się świeżym i czystym powietrzem przez długie lata oraz zaoszczędzonymi na ogrzewaniu pieniędzmi.

serwis rekuperacji Mokotów

Na czym w takim razie polega serwis rekuperacji? Jest to nic innego, jak np:

– czyszczenie wymiennika ciepła,
– wymiana filtrów lub ich czyszczenie,
– kontrola ustawień w rekuperatorze,
– kontrola i czyszczenie kanałów rekuperacji
– sprawdzanie działania wszelkich ustawień w rekuperatorze
– autotest urządzenia

rekuperator mitsubishi electric Mokotów

Wśród marek rekuperatorów dostępnych w Mokotowie, polecamy Mitshubishi Electric. Jest to proste w obsłudze urządzenie, które ma wyjątkową konstrukcję. Jego cienka budowa daje możliwość na sprawną wymianę cieplną i dostarczanie odpowiedniej ilości świeżego powietrza do pomieszczenia. Rekuperator ten zużywa bardzo mało energii i sprawia, że użytkownicy zawsze czują się komfortowo.
W celu uzyskania większej ilości informacji na temat rekuperacji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z ofertą na naszej stronie.