Zasięg działania

Pompy ciepła Przasnysz montaż instalacja serwis

Czy wiesz, że w powietrzu jest mnóstwo ciepła? Nawet w zimowy dzień powietrze na zewnątrz jest cieplejsze niż lód w zamrażarce. A co, jeśli mógłbyś wykorzystać to ciepło do ogrzania swojego domu? To właśnie robią powietrzne pompy ciepła – pobierają ciepło z powietrza i przekazują je do powietrza w domu, dzięki czemu mogą ogrzać budynek w zimie i ochłodzić go latem bez konieczności używania tradycyjnego systemu grzewczego lub chłodniczego. Jeśli myślisz o zainstalowaniu powietrznej pompy ciepła w swoim domu w Przasnyszu, gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą KLIMA PREMIUM! A jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat tych urządzeń – zapraszamy do przeczytania poniższego wpisu!

Powietrzne pompy ciepła Przasnysz

Powietrzne pompy ciepła działają na zasadzie odzysku ciepła z powietrza. W upalne dni urządzenie pobiera ciepło z powietrza zewnętrznego i przekazuje je do powietrza wewnętrznego, dzięki czemu w domu robi się chłodniej, natomiast w zimne pobiera ciepło z powietrza wewnętrznego i przekazuje je do powietrza zewnętrznego, dzięki czemu w domu robi się cieplej. Co więcej, powietrzne pompy ciepła są bardzo wydajne, ponieważ wykorzystują energię cieplną z powietrza, która jest dostępna za darmo. W porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych i chłodniczych powietrzne pompy ciepła mogą zaoszczędzić właścicielom domów na rachunkach za energię. Krótko mówiąc – inwestycja w powietrzne pompy ciepła się zwraca!

Montaż pomp ciepła Przasnysz

Montaż powietrznej pompy ciepła jest bardzo opłacalny. Jak jednak taka usługa wygląda? Zacznijmy może od tego, że instalacja tego urządzenia powinna być wykonywana przez wykwalifikowanego instalatora, który najpierw oceni dom, aby upewnić się, że powietrzna pompa ciepła jest odpowiednim rozwiązaniem danych potrzeb. Następnie taka osoba pomoże w wyborze odpowiedniego urządzenia dla domu lub innego budynku. Kolejnym krokiem jest już sam montaż pompy ciepła, który zazwyczaj trwa kilka godzin. Po zainstalowaniu powietrznej pompy ciepła przeprowadzane są jeszcze testy, które dają pewność, że wszystko działa prawidłowo, zgodnie z założeniami.

Serwis pomp powietrznych Przasnysz

Regularne serwisowanie pompy ciepła gwarantuje, że będzie ona prawidłowo pracowała przez długi czas. W trakcie serwisu urządzenie jest dokładnie skontrolowane w każdym aspekcie – między innymi sprawdzany jest poziom czynnika chłodniczego. Serwisanci także dokładnie czyszczą urządzenie (szczególnie filtry powietrza), przeprowadzają testy szczelności oraz samego działania pompy ciepła. Z pomocy profesjonalnego serwisu należy skorzystać przynajmniej raz do roku, aby mieć pewność, że wszystko z powietrzną pompą ciepła jest w porządku.

Instalacja pompy powietrznej Przasnysz

Przy instalacji powietrznej pompy ciepła należy pamiętać o paru istotnych sprawach. Urządzenie powinno być zainstalowane w miejscu, które jest łatwo dostępne dla serwisu. To miejsce powinno być także dobrze wentylowane i chronione przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Przed instalacją powietrznej pompy ciepła, warto skonsultować się z instalatorem, który pomoże także w wyborze idealnego miejsca.

Pompy ciepła Mitsubishi HEAVY Przasnysz

Myślisz nad montażem powietrznej pompy ciepła w swoim domu w Przasnyszu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą KLIMA PREMIUM! Gwarantujemy kompleksowe usługi związane z pompami ciepła, w tym również pompą ciepła Mitsubishi HEAVY. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych usług oraz kontaktu!