Zasięg działania

Serwis klimatyzacji Zielonka Mitsubishi Fujitsu Kaisai

Klimatyzacja to urządzenie, które zapewnia nam komfortową temperaturę powietrza w pomieszczeniach. Dzięki niej możemy cieszyć się chłodem w upalne dni i ciepłem w zimowe wieczory. Jednak nawet najlepsza klimatyzacja wymaga regularnej konserwacji i naprawy, aby działała sprawnie i wydajnie. W okolicy miejscowości Zielonka naprawą i serwisem klimatyzacji zajmuje się KLIMA PREMIUM! Jakie problemy z klimatyzacją są najczęściej spotykane? I dlaczego regularny serwis klimatyzacji jest taki ważny? O tym piszemy poniżej!

Naprawa klimatyzacji Zielonka

Serwisowane klimatyzacje rzadko zawodzą, jednak w przypadku zapomnienia o konserwacji, urządzenie może ulec awarii. Jedną z najczęstszych przyczyn usterek jest nieszczelność. Może być spowodowana przez pęknięcie rury, zaworu lub innego elementu układu klimatyzacji. Nieszczelność powoduje, że czynnik chłodniczy ucieka z układu, co skutkuje spadkiem wydajności klimatyzacji. Innym często spotykanym problemem jest zatkany filtr powietrza, przez który urządzenie może nie być w stanie efektywnie chłodzić powietrza. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku uszkodzonego parownika lub zaworu rozprężnego. Jeśli jednak nie serwisujemy klimatyzacji, awarii może ulec także najważniejszy element układu klimatyzacji – czyli kompresor, który odpowiada za wytwarzanie czynnika chłodniczego, który z kolei odpowiada za chłodzenie powietrza. Jeśli kompresor jest uszkodzony, klimatyzacja nie będzie w stanie działać.

Serwis klimatyzacji Zielonka

Przy zauważeniu jakiegokolwiek problemu z klimatyzacją, należy jak najszybciej zgłosić się do serwisu klimatyzacji. Im wcześniej zostanie naprawiona awaria, tym mniejsze będą koszty naprawy. Przed takimi wypadkami może oczywiście ustrzec systematyczny serwis klimatyzacji. Podczas takiej usługi serwisant sprawdza poziom czynnika chłodniczego, oczyszcza filtr powietrza, a także sprawdza stan kompresora, zaworu rozprężnego i parownika. W razie potrzeby serwisant dokonuje naprawy lub wymiany uszkodzonych elementów. Regularny serwis klimatyzacji pozwala uniknąć awarii i przedłuża żywotność urządzenia. Właściwa konserwacja klimatyzacji jest również ważna ze względów bezpieczeństwa. Niesprawne urządzenie może powodować gromadzenie się wilgoci w pomieszczeniu, co może sprzyjać rozwojowi pleśni i grzybów. A tego raczej każdy chciałby uniknąć…

Serwis i naprawa klimatyzacji MITSUBISHI
Serwis i naprawa klimatyzacji MITSUBISHI HEAVY
Serwis i naprawa klimatyzacji FUJITSU
Serwis i naprawa klimatyzacji KAISAI
Serwis i naprawa klimatyzacji LG
Serwis i naprawa klimatyzacji SAMSUNG
Serwis i naprawa klimatyzacji MIDEA
Serwis i naprawa klimatyzacji DAIKIN
Serwis i naprawa klimatyzacji ROTENSO
Serwis i naprawa klimatyzacji GREE
Serwis i naprawa klimatyzacji MITSUBISHI ELECTRIC
Serwis i naprawa klimatyzacji GENERAL
Serwis i naprawa klimatyzacji SINCLAIR

Jeśli Twoja klimatyzacja się zepsuła, nie czekaj, aż się całkowicie zatrzyma. Skontaktuj się z profesjonalną firmą i umów się na serwis. W okolicy Zielonka swoje usługi oferuje KLIMA PREMIUM! Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy z rozmaitymi systemami klimatyzacji, w tym Mitsubishi, Mitsubishi HEAVY, Fujitsu, Kaisai, LG, Samsung, Midea, Daikin, Rotenso, Gree, Mitsubishi Electric, General oraz Sinclair. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych usług oraz kontaktu! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawimy ofertę dostosowaną do danych potrzeb.